21 maja 2023

Trzy medale Mistrzostw Europy dla Karateków z Rudy Śląskiej!

Cóż to był za weekend! W sobotę, podczas rozgrywanych we Wrocławiu wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, nasi młodsi zawodnicy zdobyli złoto i brąz. W niedzielę swoje starty mieli Seniorzy. W skład reprezentacji Polski wchodziło trzech zawodników z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Rudzianie wracają z 3 medalami!

Wicemistrzostwo Europy Karate Kyokushin zdobył Grzegorz Topolski startujący w kategorii Masters -85kg. Nasz zawodnik potwierdził swoją wysoką formę. To jego drugi w karierze medal z Mistrzostw Europy. Tym samym Grzegorz udowodnił, że należy do ścisłej, europejskiej czołówki!

Z kolei brązowy medal zawisł na szyi Krzysztofa Kończy. Nasz zawodnik zaprezentował wyśmienitą dyspozycję i przygotowanie do zawodów. Krzysztof w eliminacjach pokonał reprezentantów Anglii oraz Francji. Półfinał przegrał nieznacznie, poprzez decyzję sędziów z naszym rodakiem.

Również na półfinale zakończył się start Marka Partusia. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik nie zdołał pokonać innego z reprezentantów Polski w drodze do finału i wraca do domu z brązowym krążkiem. Marek przyzwyczaił nas do wygrywania turniejów tej rangi i tym razem również nie zawiódł! Trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy to wynik godny uznania.

Podsumowując, dwa dni zmagań na najwyższym europejskim poziomie przyniosły nam wiele emocji. Z Wrocławia wracamy z pięcioma medalami – złoto, srebro i 3x brąz. Rudzianie zaprezentowali się wyśmienicie. Cieszymy się, że w Rudzkim Klubie Kyokushin Karate trenują tak znakomici sportowcy.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

9 stycznia 2024

Rozpoczynamy sezon startowy 2024 od startu na ICHIBAN IKO POLISH CUP w Kątach Wrocławskich. Nasi zawodnicy wystartowali w kategoriach kata oraz kumite. Ten międzynarodowy turniej zgromadził ok. 350 zawodników z Polski, Austrii, Czech, Niemiec oraz Serbii.  Nasi zawodnicy wracają z 8 medalami, a szczegółowe wyniki przedstawiamy poniżej: Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali Rudzki Klub Kyokushin […]

16 grudnia 2023

Rok 2023 zakończyliśmy ogromnym sukcesem podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin w Katowicach. Nasza drużyna osiągnęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów, zdobywając Puchar Polski! To największe osiągnięcie naszego klubu w historii. Łącznie Rudzki Klub Kyokushin Karate zdobył 7 medali, co pokazuje jak wysoki poziom prezentują nasi zawodnicy. Szczególne wyróżnienie należy się Łukaszowi Dymkowi, który zdobył […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter