21 maja 2023

Trzy medale Mistrzostw Europy dla Karateków z Rudy Śląskiej!

Cóż to był za weekend! W sobotę, podczas rozgrywanych we Wrocławiu wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, nasi młodsi zawodnicy zdobyli złoto i brąz. W niedzielę swoje starty mieli Seniorzy. W skład reprezentacji Polski wchodziło trzech zawodników z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Rudzianie wracają z 3 medalami!

Wicemistrzostwo Europy Karate Kyokushin zdobył Grzegorz Topolski startujący w kategorii Masters -85kg. Nasz zawodnik potwierdził swoją wysoką formę. To jego drugi w karierze medal z Mistrzostw Europy. Tym samym Grzegorz udowodnił, że należy do ścisłej, europejskiej czołówki!

Z kolei brązowy medal zawisł na szyi Krzysztofa Kończy. Nasz zawodnik zaprezentował wyśmienitą dyspozycję i przygotowanie do zawodów. Krzysztof w eliminacjach pokonał reprezentantów Anglii oraz Francji. Półfinał przegrał nieznacznie, poprzez decyzję sędziów z naszym rodakiem.

Również na półfinale zakończył się start Marka Partusia. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik nie zdołał pokonać innego z reprezentantów Polski w drodze do finału i wraca do domu z brązowym krążkiem. Marek przyzwyczaił nas do wygrywania turniejów tej rangi i tym razem również nie zawiódł! Trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy to wynik godny uznania.

Podsumowując, dwa dni zmagań na najwyższym europejskim poziomie przyniosły nam wiele emocji. Z Wrocławia wracamy z pięcioma medalami – złoto, srebro i 3x brąz. Rudzianie zaprezentowali się wyśmienicie. Cieszymy się, że w Rudzkim Klubie Kyokushin Karate trenują tak znakomici sportowcy.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się!
26 marca 2026

Środa, 25 marca to data kolejnego egzaminu na stopnie kyu dla najmłodszych. W testach wzięli udział dzieci do 14 roku życia. Egzaminatorem był Shihan Roman Dymek – 5 dan. Gratulujemy wszystkim odwagi i determinacji w zdobyciu kolejnego stopnia. Poniżej przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia.

13 lutego 2026

Zimowa Akademia Karate to treningi przygotowane z myślą o dzieciach, które do tej pory nie trenowały karate. W czasie ferii zimowych Rudzki Klub Kyokushin Karate będzie prowadził zajęcia dla najmłodszych i początkujących adeptów. Treningi będą odbywać się w każdy poniedziałek i środę o godzinie 17:00. Co ważne – udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny! Chcemy, […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter