21 maja 2023

Trzy medale Mistrzostw Europy dla Karateków z Rudy Śląskiej!

Cóż to był za weekend! W sobotę, podczas rozgrywanych we Wrocławiu wagowych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin, nasi młodsi zawodnicy zdobyli złoto i brąz. W niedzielę swoje starty mieli Seniorzy. W skład reprezentacji Polski wchodziło trzech zawodników z Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. Rudzianie wracają z 3 medalami!

Wicemistrzostwo Europy Karate Kyokushin zdobył Grzegorz Topolski startujący w kategorii Masters -85kg. Nasz zawodnik potwierdził swoją wysoką formę. To jego drugi w karierze medal z Mistrzostw Europy. Tym samym Grzegorz udowodnił, że należy do ścisłej, europejskiej czołówki!

Z kolei brązowy medal zawisł na szyi Krzysztofa Kończy. Nasz zawodnik zaprezentował wyśmienitą dyspozycję i przygotowanie do zawodów. Krzysztof w eliminacjach pokonał reprezentantów Anglii oraz Francji. Półfinał przegrał nieznacznie, poprzez decyzję sędziów z naszym rodakiem.

Również na półfinale zakończył się start Marka Partusia. Nasz najbardziej utytułowany zawodnik nie zdołał pokonać innego z reprezentantów Polski w drodze do finału i wraca do domu z brązowym krążkiem. Marek przyzwyczaił nas do wygrywania turniejów tej rangi i tym razem również nie zawiódł! Trzecie miejsce na Mistrzostwach Europy to wynik godny uznania.

Podsumowując, dwa dni zmagań na najwyższym europejskim poziomie przyniosły nam wiele emocji. Z Wrocławia wracamy z pięcioma medalami – złoto, srebro i 3x brąz. Rudzianie zaprezentowali się wyśmienicie. Cieszymy się, że w Rudzkim Klubie Kyokushin Karate trenują tak znakomici sportowcy.

Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

17 czerwca 2024

Nasi zawodnicy wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Czarni Cup w Katowicach. Oto wyniki: Funkcję kierownika drużyny pełniła dziś sensei Marta Smagacz. Był to ostatni start przed wakacjami. Wielkie gratulacje dla wszystkich. Osu!

6 czerwca 2024

W ostatnich dniach nasz klub karate miał przyjemność uczestniczyć w trzech wydarzeniach, mających na celu promowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Pierwsze z tych wydarzeń, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta, nosiło nazwę „Nasze Pasje”. Było to spotkanie, podczas którego prezentowały się różne grupy i osoby posiadające pasje. Celem inicjatywy było zainspirowanie młodych uczestników […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter