16 grudnia 2023

Zdobywamy Puchar Polski Karate Kyokushin!

Rok 2023 zakończyliśmy ogromnym sukcesem podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin w Katowicach. Nasza drużyna osiągnęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów, zdobywając Puchar Polski! To największe osiągnięcie naszego klubu w historii. Łącznie Rudzki Klub Kyokushin Karate zdobył 7 medali, co pokazuje jak wysoki poziom prezentują nasi zawodnicy.

Szczególne wyróżnienie należy się Łukaszowi Dymkowi, który zdobył podwójne złoto w kategorii kumite seniorów -70 kg oraz w kata. Warto dodać, że zaledwie 3 tygodnie temu Łukasz zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski na zawodach w Bartoszycach. Swoim osiągnięciem na Pucharze Polski nasz zawodnik potwierdził, że całkowicie zdominował swoją kategorię wagową w Polsce.

W kategorii Masters +35 lat mieliśmy trzech reprezentantów. Krzysztof Kończa, który kilka dni temu wrócił z Budapesztu z brązowym medalem Pucharu Europy dziś nie miał sobie równych. Pewnie zwyciężył wszystkie walki zdobywając 1 miejsce w kategorii wagowej -85kg. Adam Gałan oraz Adrian Maciuła również odnieśli sukcesy, zdobywając drugie miejsca w kategoriach kumite. Obaj zawodnicy wykazali się ogromną determinacją i wolą walki, co zaowocowało miejscem na podium.

W kategorii Młodzików i Młodziczek zdobyliśmy kolejne dwa medale. Dominik Pasek wygrał w kumite młodzików w kategorii +60 kg, a Alicja Hewlik stanęła na podium, zdobywając 3. miejsce w kumite młodziczek -40 kg.

Indywidualne osiągnięcia dały naszemu zespołowi pierwsze miejsce w kategorii drużynowej. Pamiątkowy puchar odebrał prezes naszego klubu, Shihan Roman Dymek, który podczas zawodów pełnił rolę kierownika drużyny. Jego asystentem był Sensei Bogusław Łobożewicz. Z kolei na tatami arbitrem był Sensei Damian Jarczyk.

To były emocjonujące zawody i świetne zakończenie roku. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć oraz zaangażowania w zawodach. Dziękujemy także trenerom i wsparciu całej drużyny, które przyczyniły się do tego doskonałego wyniku.

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

9 stycznia 2024

Rozpoczynamy sezon startowy 2024 od startu na ICHIBAN IKO POLISH CUP w Kątach Wrocławskich. Nasi zawodnicy wystartowali w kategoriach kata oraz kumite. Ten międzynarodowy turniej zgromadził ok. 350 zawodników z Polski, Austrii, Czech, Niemiec oraz Serbii.  Nasi zawodnicy wracają z 8 medalami, a szczegółowe wyniki przedstawiamy poniżej: Gratulujemy wszystkim zawodnikom, którzy reprezentowali Rudzki Klub Kyokushin […]

9 grudnia 2023

Fantastyczna forma naszych zawodników na Pucharze Europy organizowanym 9 grudnia na Węgrzech. Trzech naszych reprezentantów kategorii Masters wraca z medalami! Największe laury i Puchar Europy trafia na konto Grzegorza Topolskiego. Nasz zawodnik pokazał świetną dyspozycję, wygrywając wszystkie walki. Pierwsze miejsce Grzegorza nie powinno dziwić. Nasz zawodnik powoli staje się etatowym medalistą imprez rangi europejskiej. Warto […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter