16 grudnia 2023

Zdobywamy Puchar Polski Karate Kyokushin!

Rok 2023 zakończyliśmy ogromnym sukcesem podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin w Katowicach. Nasza drużyna osiągnęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów, zdobywając Puchar Polski! To największe osiągnięcie naszego klubu w historii. Łącznie Rudzki Klub Kyokushin Karate zdobył 7 medali, co pokazuje jak wysoki poziom prezentują nasi zawodnicy.

Szczególne wyróżnienie należy się Łukaszowi Dymkowi, który zdobył podwójne złoto w kategorii kumite seniorów -70 kg oraz w kata. Warto dodać, że zaledwie 3 tygodnie temu Łukasz zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski na zawodach w Bartoszycach. Swoim osiągnięciem na Pucharze Polski nasz zawodnik potwierdził, że całkowicie zdominował swoją kategorię wagową w Polsce.

W kategorii Masters +35 lat mieliśmy trzech reprezentantów. Krzysztof Kończa, który kilka dni temu wrócił z Budapesztu z brązowym medalem Pucharu Europy dziś nie miał sobie równych. Pewnie zwyciężył wszystkie walki zdobywając 1 miejsce w kategorii wagowej -85kg. Adam Gałan oraz Adrian Maciuła również odnieśli sukcesy, zdobywając drugie miejsca w kategoriach kumite. Obaj zawodnicy wykazali się ogromną determinacją i wolą walki, co zaowocowało miejscem na podium.

W kategorii Młodzików i Młodziczek zdobyliśmy kolejne dwa medale. Dominik Pasek wygrał w kumite młodzików w kategorii +60 kg, a Alicja Hewlik stanęła na podium, zdobywając 3. miejsce w kumite młodziczek -40 kg.

Indywidualne osiągnięcia dały naszemu zespołowi pierwsze miejsce w kategorii drużynowej. Pamiątkowy puchar odebrał prezes naszego klubu, Shihan Roman Dymek, który podczas zawodów pełnił rolę kierownika drużyny. Jego asystentem był Sensei Bogusław Łobożewicz. Z kolei na tatami arbitrem był Sensei Damian Jarczyk.

To były emocjonujące zawody i świetne zakończenie roku. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć oraz zaangażowania w zawodach. Dziękujemy także trenerom i wsparciu całej drużyny, które przyczyniły się do tego doskonałego wyniku.

Podziel się!
26 marca 2026

Środa, 25 marca to data kolejnego egzaminu na stopnie kyu dla najmłodszych. W testach wzięli udział dzieci do 14 roku życia. Egzaminatorem był Shihan Roman Dymek – 5 dan. Gratulujemy wszystkim odwagi i determinacji w zdobyciu kolejnego stopnia. Poniżej przedstawiamy fotogalerię z tego wydarzenia.

13 lutego 2026

Zimowa Akademia Karate to treningi przygotowane z myślą o dzieciach, które do tej pory nie trenowały karate. W czasie ferii zimowych Rudzki Klub Kyokushin Karate będzie prowadził zajęcia dla najmłodszych i początkujących adeptów. Treningi będą odbywać się w każdy poniedziałek i środę o godzinie 17:00. Co ważne – udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny! Chcemy, […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter