16 grudnia 2023

Zdobywamy Puchar Polski Karate Kyokushin!

Rok 2023 zakończyliśmy ogromnym sukcesem podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin w Katowicach. Nasza drużyna osiągnęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów, zdobywając Puchar Polski! To największe osiągnięcie naszego klubu w historii. Łącznie Rudzki Klub Kyokushin Karate zdobył 7 medali, co pokazuje jak wysoki poziom prezentują nasi zawodnicy.

Szczególne wyróżnienie należy się Łukaszowi Dymkowi, który zdobył podwójne złoto w kategorii kumite seniorów -70 kg oraz w kata. Warto dodać, że zaledwie 3 tygodnie temu Łukasz zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski na zawodach w Bartoszycach. Swoim osiągnięciem na Pucharze Polski nasz zawodnik potwierdził, że całkowicie zdominował swoją kategorię wagową w Polsce.

W kategorii Masters +35 lat mieliśmy trzech reprezentantów. Krzysztof Kończa, który kilka dni temu wrócił z Budapesztu z brązowym medalem Pucharu Europy dziś nie miał sobie równych. Pewnie zwyciężył wszystkie walki zdobywając 1 miejsce w kategorii wagowej -85kg. Adam Gałan oraz Adrian Maciuła również odnieśli sukcesy, zdobywając drugie miejsca w kategoriach kumite. Obaj zawodnicy wykazali się ogromną determinacją i wolą walki, co zaowocowało miejscem na podium.

W kategorii Młodzików i Młodziczek zdobyliśmy kolejne dwa medale. Dominik Pasek wygrał w kumite młodzików w kategorii +60 kg, a Alicja Hewlik stanęła na podium, zdobywając 3. miejsce w kumite młodziczek -40 kg.

Indywidualne osiągnięcia dały naszemu zespołowi pierwsze miejsce w kategorii drużynowej. Pamiątkowy puchar odebrał prezes naszego klubu, Shihan Roman Dymek, który podczas zawodów pełnił rolę kierownika drużyny. Jego asystentem był Sensei Bogusław Łobożewicz. Z kolei na tatami arbitrem był Sensei Damian Jarczyk.

To były emocjonujące zawody i świetne zakończenie roku. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć oraz zaangażowania w zawodach. Dziękujemy także trenerom i wsparciu całej drużyny, które przyczyniły się do tego doskonałego wyniku.

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

28 kwietnia 2024

27 kwietnia w Dukli odbyły się zawody „IKO Przełęcz Cup”, a nasza zawodniczka Laura Pawleta stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając złoty medal w kategorii kumite. Jest to ogromny sukces, tym bardziej że Laura była jedyną reprezentantką z naszego klubu. Serdecznie gratulujemy Laurze za wytrwałość i determinację w osiągnięciu tego wspaniałego wyniku!

Z radością informujemy, że nasi zawodnicy wrócili z IKO Polish Open rozgrywanych w Ostródzie z imponującym dorobkiem siedmiu medali, które zdobyli dla naszego klubu. Oto wyniki: W zawodach uczestniczyli również: Niestety, po zaciętych walkach musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom. Jednocześnie pragniemy podziękować za obecność na zawodach Sensei Bogusławowi Łobożewiczowi, który […]