16 grudnia 2023

Zdobywamy Puchar Polski Karate Kyokushin!

Rok 2023 zakończyliśmy ogromnym sukcesem podczas Pucharu Polski Karate Kyokushin w Katowicach. Nasza drużyna osiągnęła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej seniorów, zdobywając Puchar Polski! To największe osiągnięcie naszego klubu w historii. Łącznie Rudzki Klub Kyokushin Karate zdobył 7 medali, co pokazuje jak wysoki poziom prezentują nasi zawodnicy.

Szczególne wyróżnienie należy się Łukaszowi Dymkowi, który zdobył podwójne złoto w kategorii kumite seniorów -70 kg oraz w kata. Warto dodać, że zaledwie 3 tygodnie temu Łukasz zdobył tytuł Młodzieżowego Mistrza Polski na zawodach w Bartoszycach. Swoim osiągnięciem na Pucharze Polski nasz zawodnik potwierdził, że całkowicie zdominował swoją kategorię wagową w Polsce.

W kategorii Masters +35 lat mieliśmy trzech reprezentantów. Krzysztof Kończa, który kilka dni temu wrócił z Budapesztu z brązowym medalem Pucharu Europy dziś nie miał sobie równych. Pewnie zwyciężył wszystkie walki zdobywając 1 miejsce w kategorii wagowej -85kg. Adam Gałan oraz Adrian Maciuła również odnieśli sukcesy, zdobywając drugie miejsca w kategoriach kumite. Obaj zawodnicy wykazali się ogromną determinacją i wolą walki, co zaowocowało miejscem na podium.

W kategorii Młodzików i Młodziczek zdobyliśmy kolejne dwa medale. Dominik Pasek wygrał w kumite młodzików w kategorii +60 kg, a Alicja Hewlik stanęła na podium, zdobywając 3. miejsce w kumite młodziczek -40 kg.

Indywidualne osiągnięcia dały naszemu zespołowi pierwsze miejsce w kategorii drużynowej. Pamiątkowy puchar odebrał prezes naszego klubu, Shihan Roman Dymek, który podczas zawodów pełnił rolę kierownika drużyny. Jego asystentem był Sensei Bogusław Łobożewicz. Z kolei na tatami arbitrem był Sensei Damian Jarczyk.

To były emocjonujące zawody i świetne zakończenie roku. Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągnięć oraz zaangażowania w zawodach. Dziękujemy także trenerom i wsparciu całej drużyny, które przyczyniły się do tego doskonałego wyniku.

Podziel się!
25 czerwca 2024

Rudzki Klub Kyokushin Karate serdecznie zaprasza do udziału w Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Ta coroczna impreza przyciąga setki zawodników z całego regionu i nie tylko! W tym roku również spodziewamy się wysokiej frekwencji. Wydarzenie odbędzie się 21 września 2024 w Rudzie Śląskiej. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał […]

21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

20 czerwca 2024

W czerwcu nasz klub aktywnie uczestniczył w egzaminach na stopnie kyu (uczniowskie), które są ważnym krokiem w rozwoju każdego karateki. Braliśmy udział w trzech takich wydarzeniach, podczas których nasi podopieczni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i postępy. Pierwszy egzamin odbył się 14 czerwca w Siemianowicach Śląskich. Był to egzamin okręgowy, a egzaminatorem był Shihan Andrzej […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter