8 marca 2024

Krzysztof Kończa z 1 Danem!

Reprezentacja rudzkiego klubu kyokushin karate uczestniczyła w obozie Fighters Camp w Nałęczowie. Jak sama nazwa wskazuje treningi były poświęcone doskonaleniu umiejętności walki. Dla niektórych obozowiczów była to również próba awansowania na kolejny stopień. Wśród nich był nasz reprezentant – Krzysztof Kończa.

Do egzaminu na czarny pas Krzysztof przystąpił w sobotni poranek o godz. 6.00. Podczas kilkugodzinnego egzaminu zdający prezentowali poszczególne techniki kihon, kata oraz ido geiko. Nie zabrakło również testu sprawnościowego, składającego się m.in. z serii 100 pompek, chodzenia na rękach czy przeskoku przez kij trzymany w obu rękach. Ten wyjątkowo wymagający sprawdzian, był tak naprawdę jedynie prologiem przed egzaminem kumite, zaplanowanym na niedzielę. Następnego dnia na sali pojawili się wszyscy obozowicze. Wśród nich najlepsi zawodnicy z całej Polski, doświadczeni Sensei oraz osoby egzaminowane. Walki trwały 2 godziny i zwieńczyły cały egzamin jak i obóz.

Na rezultat egazminu trzeba było czekać kolejne kilka dni. Informacje, które spłynęły do klubu były na szczęście pozytywne. Krzysztof Kończa zdał egzamin na 1 DAN i już niebawem będzie mógł zawiązać swoje karate-gi czarnym pasem ze złotą belką. Serdecznie gratulujemy! To ogromne osiągnięcie, które jest wynikiem wysiłku, zaangażowania i determinacji w doskonaleniu swoich umiejętności karate.

Ponadto, chcielibyśmy wspomnieć o licznych tytułach, które Krzysztof osiągnął w przeszłości, takich jak zdobycie Pucharu Polski czy też brązowego medalu z Mistrzostw Europy i Pucharu Europy. Każdy z tych sukcesów jest dowodem niezwykłej determinacji Krzysztofa, ciężkiej pracy i wyjątkowych umiejętności, które znalazły swoje potwierdzenie podczas tegorocznego egzaminu.

Jeszcze raz gratulujemy tego wspaniałego osiągnięcia oraz życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

17 czerwca 2024

Nasi zawodnicy wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Czarni Cup w Katowicach. Oto wyniki: Funkcję kierownika drużyny pełniła dziś sensei Marta Smagacz. Był to ostatni start przed wakacjami. Wielkie gratulacje dla wszystkich. Osu!

6 czerwca 2024

W ostatnich dniach nasz klub karate miał przyjemność uczestniczyć w trzech wydarzeniach, mających na celu promowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Pierwsze z tych wydarzeń, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta, nosiło nazwę „Nasze Pasje”. Było to spotkanie, podczas którego prezentowały się różne grupy i osoby posiadające pasje. Celem inicjatywy było zainspirowanie młodych uczestników […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter