6 czerwca 2024

Sekcyjne zawody z okazji dnia dziecka!

W miniony wtorek, 4 czerwca Sensei Bogusław Łobożewicz zorganizował wyjątkowe zawody dla dzieci ze swojej sekcji, obejmującej Bykowinę, Nowy Bytom oraz gościnnie Rudę. Wydarzenie było okazją dla młodych karateków, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz po raz pierwszy poczuć emocje związane z rywalizacją sportową.

Zawody podzielono na osiem kategorii, z czego trzy to konkurencje kata, w tym specjalna kategoria „3 kroki” dla najmłodszych, którzy prezentowali jedynie podstawowe ruchy kata. Pozostałe pięć kategorii to kategorie walk, w tym jedna z użyciem piankowych pałek, a reszta to walki w formule semi-kontakt.

Emocje towarzyszyły wszystkim walkom, które były sędziowane przez Sensei z naszego klubu. Walki finałowe sędziował sam Sensei Bogusław Łobożewicz, co dodało im szczególnej wagi. W sumie, na macie zmierzyło się 57 zawodników, którzy stoczyli 50 pasjonujących walk.

Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez zaangażowania rodziców, którzy pomagali w przygotowaniach, a także aktywnie wspierali swoje dzieci w trakcie zawodów. Rodzinna i pogodna atmosfera była odczuwalna na każdym kroku, a doping najbliższych dodawał zawodnikom skrzydeł.

Dla wielu dzieci był to pierwszy start w zawodach, co czyniło to wydarzenie jeszcze bardziej wyjątkowym. Było to pierwsze zetknięcie z matą i sędziami, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci młodych adeptów. Sensei Bogusław Łobożewicz po raz kolejny udowodnił, że potrafi zaangażować dzieci oraz rodziców do wspólnego uczestnictwa w rywalizacji sportowej, budując w ten sposób silne więzi wśród członków klubu.

Gratulacje dla wszystkich uczestników za ich zaangażowanie i ducha walki, a także dla Sensei Bogusława Łobożewicza za doskonałą organizację zawodów.

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

17 czerwca 2024

Nasi zawodnicy wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Czarni Cup w Katowicach. Oto wyniki: Funkcję kierownika drużyny pełniła dziś sensei Marta Smagacz. Był to ostatni start przed wakacjami. Wielkie gratulacje dla wszystkich. Osu!

6 czerwca 2024

W ostatnich dniach nasz klub karate miał przyjemność uczestniczyć w trzech wydarzeniach, mających na celu promowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Pierwsze z tych wydarzeń, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta, nosiło nazwę „Nasze Pasje”. Było to spotkanie, podczas którego prezentowały się różne grupy i osoby posiadające pasje. Celem inicjatywy było zainspirowanie młodych uczestników […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter