3 września 2023

Rudzki Klub Kyokushin Karate zaprezentował się podczas Festiwalu Sportu i Rekreacji


Drugiego września w Rudzie Śląskiej Wirku, miłośnicy sportu i pasjonaci sztuk walki mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim były Festiwal Sportu i Rekreacji. Impreza zgromadziła liczne kluby z różnych dyscyplin sportowych z naszego miasta, a wśród nich znalazł się również Rudzki Klub Kyokushin Karate.

Była to doskonała okazja do promocji sportu i zdrowego stylu życia, a także możliwość zaprezentowania przez kluby swojej oferty oraz przyciągnięcia nowych adeptów. Rudzki Klub Kyokushin Karate postanowił wykorzystać tę okazję i podzielić się swoją pasją do karate z mieszkańcami Rudy Śląskiej.

Rudzcy karatecy przygotowali specjalny pokaz, w którym brali udział zarówno najmłodsi adepci, jak i doświadczeni Sensei. Klub zaprezentował różnorodność i wszechstronność karate kyokushin. Pokaz rozpoczął się od dynamicznej rozgrzewki, podczas której zawodnicy przygotowywali się do pokazania swoich umiejętności.

Kolejnym etapem pokazu były techniki kihon, czyli podstawowe uderzenia, kopnięcia i bloki charakterystyczne dla tej sztuki walki. Następnie przyszedł czas na kata, czyli układy form, które ćwiczący wykonują w sposób synchroniczny. Te tradycyjne sekwencje ruchów mają ogromne znaczenie w karate i pomagają rozwijać koordynację, precyzję oraz pamięć mięśniową.

Nie mogło także zabraknąć kumite, czyli walki treningowej. Kumite to nie tylko próba umiejętności obrony i ataku, ale także okazja do testowania wyćwiczonych technik w praktyce. Do walki stanęli zawodnicy naszego klubu, którzy na co dzień startują na zawodach. Najmłodsi zawodnicy walczyli w kompletnych ochraniaczach, pancerzach na tułów i kaskach. Z kolei pokaz zwieńczyli dorośli i najbardziej doświadczeni zawodnicy, prezentując walkę w pełnym kontakcie.


Warto zaznaczyć, że Rudzki Klub Kyokushin Karate otwiera swoje drzwi dla wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Klub kładzie nacisk na rozwijanie ciała i umysłu, pomagając adeptom nabierać pewności siebie, kształtować charakter oraz rozwijać sprawność fizyczną.

Obecność na Festiwalu Sportu i Rekreacji była także okazją do przekazania informacji o nadchodzących zapisach na treningi, które rozpoczynają się od września. Klub serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, do uczestnictwa w treningach karate kyokushin.

Prowadzącymi tego wydarzenia byli prezydent miasta Ruda Śląska, Michał Pierończyk, oraz wiceminister Aktywów Państwowych, Marek Wesoły. Ich obecność była wyrazem wsparcia dla rozwoju sportu w naszym regionie oraz docenieniem wysiłku i zaangażowania klubów sportowych.

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

14 kwietnia 2024

Z wielką dumą informujemy, że nasi zawodnicy zdobyli 13 medali podczas turnieju „IKO Beskidy Cup” w Myślenicach. Zawody te są bez wątpienia jedną z największych imprez IKO w południowej Polsce. Do tej niewielkiej miejscowości w woj. małopolskim zjechało się prawie 500 karateków z całej Polski. Gratulujemy wszystkim medalistom oraz wszystkim uczestnikom, którzy dzielnie walczyli, niezależnie […]

6 kwietnia 2024

Skromna, bo dwuosobowa reprezentacja naszego klubu przyjechała w sobotę 6 kwietnia 2024 do Dzierżoniowa na turniej IKO. Zawody można podsumować jednym zdaniem: Lepiej się nie dało! Rudzcy karatecy wracają z 3 złotymi medalami do domu! Wyniki przedstawiają się następująco: Gratulujemy Lenie i Dominikowi wspaniałego rezultatu Jest to wielki sukces dla naszego klubu, który dowodzi wysokiego […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter