3 września 2023

Rudzki Klub Kyokushin Karate zaprezentował się podczas Festiwalu Sportu i Rekreacji


Drugiego września w Rudzie Śląskiej Wirku, miłośnicy sportu i pasjonaci sztuk walki mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, jakim były Festiwal Sportu i Rekreacji. Impreza zgromadziła liczne kluby z różnych dyscyplin sportowych z naszego miasta, a wśród nich znalazł się również Rudzki Klub Kyokushin Karate.

Była to doskonała okazja do promocji sportu i zdrowego stylu życia, a także możliwość zaprezentowania przez kluby swojej oferty oraz przyciągnięcia nowych adeptów. Rudzki Klub Kyokushin Karate postanowił wykorzystać tę okazję i podzielić się swoją pasją do karate z mieszkańcami Rudy Śląskiej.

Rudzcy karatecy przygotowali specjalny pokaz, w którym brali udział zarówno najmłodsi adepci, jak i doświadczeni Sensei. Klub zaprezentował różnorodność i wszechstronność karate kyokushin. Pokaz rozpoczął się od dynamicznej rozgrzewki, podczas której zawodnicy przygotowywali się do pokazania swoich umiejętności.

Kolejnym etapem pokazu były techniki kihon, czyli podstawowe uderzenia, kopnięcia i bloki charakterystyczne dla tej sztuki walki. Następnie przyszedł czas na kata, czyli układy form, które ćwiczący wykonują w sposób synchroniczny. Te tradycyjne sekwencje ruchów mają ogromne znaczenie w karate i pomagają rozwijać koordynację, precyzję oraz pamięć mięśniową.

Nie mogło także zabraknąć kumite, czyli walki treningowej. Kumite to nie tylko próba umiejętności obrony i ataku, ale także okazja do testowania wyćwiczonych technik w praktyce. Do walki stanęli zawodnicy naszego klubu, którzy na co dzień startują na zawodach. Najmłodsi zawodnicy walczyli w kompletnych ochraniaczach, pancerzach na tułów i kaskach. Z kolei pokaz zwieńczyli dorośli i najbardziej doświadczeni zawodnicy, prezentując walkę w pełnym kontakcie.


Warto zaznaczyć, że Rudzki Klub Kyokushin Karate otwiera swoje drzwi dla wszystkich mieszkańców Rudy Śląskiej, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania. Klub kładzie nacisk na rozwijanie ciała i umysłu, pomagając adeptom nabierać pewności siebie, kształtować charakter oraz rozwijać sprawność fizyczną.

Obecność na Festiwalu Sportu i Rekreacji była także okazją do przekazania informacji o nadchodzących zapisach na treningi, które rozpoczynają się od września. Klub serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, do uczestnictwa w treningach karate kyokushin.

Prowadzącymi tego wydarzenia byli prezydent miasta Ruda Śląska, Michał Pierończyk, oraz wiceminister Aktywów Państwowych, Marek Wesoły. Ich obecność była wyrazem wsparcia dla rozwoju sportu w naszym regionie oraz docenieniem wysiłku i zaangażowania klubów sportowych.

Podziel się!
25 czerwca 2024

Rudzki Klub Kyokushin Karate serdecznie zaprasza do udziału w Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Ta coroczna impreza przyciąga setki zawodników z całego regionu i nie tylko! W tym roku również spodziewamy się wysokiej frekwencji. Wydarzenie odbędzie się 21 września 2024 w Rudzie Śląskiej. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał […]

21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

20 czerwca 2024

W czerwcu nasz klub aktywnie uczestniczył w egzaminach na stopnie kyu (uczniowskie), które są ważnym krokiem w rozwoju każdego karateki. Braliśmy udział w trzech takich wydarzeniach, podczas których nasi podopieczni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i postępy. Pierwszy egzamin odbył się 14 czerwca w Siemianowicach Śląskich. Był to egzamin okręgowy, a egzaminatorem był Shihan Andrzej […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter