13 sierpnia 2023

Rudzcy Karatecy na 50. Międzynarodowym Obozie Karate IKO Summer Camp 2023

W dniach 10-13 sierpnia 2023 roku Rudzki Klub Kyokushin Karate miał zaszczyt uczestniczyć w Międzynarodowym Obozie IKO Summer Camp w Lublinie. To była dla nas okazja do doskonalenia technik karate oraz dawka inspiracji od japońskich mistrzów.

Podczas tego niesamowitego obozu mieliśmy zaszczyt być prowadzonymi przez wybitnych instruktorów: Shihana Ktsuhito Gorai oraz Sensei Ajima Kyohei, triumfatora prestiżowego turnieju All Japan Open. Ich wiedza i umiejętności pozwoliły nam poznać sztukę karate na zupełnie nowym poziomie.

Obozową scenerią była zarówno nauka nowych umiejętności – kihon, kata czy ido-geiko, jak również egzaminacyjna próba naszej wytrwałości i zaangażowania. Dwudniowy egzamin na stopnie mistrzowskie (DAN) był wyjątkowym doświadczeniem, które pokazało, że karate to nie tylko technika, ale także siła charakteru.

Nie zabrakło również okazji do walki. W sumie, aż 50 kumite odbyło się na cześć 50. edycji tego wydarzenia. Nasi klubowicze stanęli w szranki z najlepszymi karatekami, pokazując swoje umiejętności i determinację.

Podczas dni spędzonych na obozie, uczestnicy nabrali nowych umiejętności oraz wzbogacili się o wartościowe refleksje. Chwile spędzone na sali ćwiczeń i poza nią otworzyły przed nami nowe perspektywy techniczne i umożliwiły zanurzenie się w filozofii karate – dążenia do harmonii między ciałem, umysłem i duchem. W obliczu wyzwań egzaminacyjnych i męczących treningów, dostrzegliśmy, że to właśnie wytrwałość, dyscyplina oraz wzajemne wsparcie stanowią fundamenty zarówno naszego rozwoju karate, jak i naszych osobistych osiągnięć.

Udział rudzkiego klubu w 50. Międzynarodowym Obozie IKO Summer Camp w Lublinie był wyjątkowym sportowym wyzwaniem oraz niezapomnianą podróżą ku doskonałości. Wspólnie z mistrzami, trenerami i pasjonatami karate spędziliśmy intensywne dni pełne treningów, egzaminów i inspirujących spotkań. To wydarzenie pokazało nam, że karate to nie tylko walka na tatami, ale także droga do samodoskonalenia i pokonywania własnych słabości. Jesteśmy pełni wdzięczności za te wspólne doświadczenia.

Z dumą wracamy do naszego Dojo, a zdobyte umiejętności z obozu przekażemy z entuzjazmem naszym klubowiczom, by razem dążyć do coraz większych sukcesów.

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

17 czerwca 2024

Nasi zawodnicy wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Czarni Cup w Katowicach. Oto wyniki: Funkcję kierownika drużyny pełniła dziś sensei Marta Smagacz. Był to ostatni start przed wakacjami. Wielkie gratulacje dla wszystkich. Osu!

6 czerwca 2024

W ostatnich dniach nasz klub karate miał przyjemność uczestniczyć w trzech wydarzeniach, mających na celu promowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży. Pierwsze z tych wydarzeń, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta, nosiło nazwę „Nasze Pasje”. Było to spotkanie, podczas którego prezentowały się różne grupy i osoby posiadające pasje. Celem inicjatywy było zainspirowanie młodych uczestników […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter