6 czerwca 2024

Promujemy Karate w Rudzie Śląskiej

W ostatnich dniach nasz klub karate miał przyjemność uczestniczyć w trzech wydarzeniach, mających na celu promowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród młodzieży.

Pierwsze z tych wydarzeń, zorganizowane przez Młodzieżową Radę Miasta, nosiło nazwę „Nasze Pasje”. Było to spotkanie, podczas którego prezentowały się różne grupy i osoby posiadające pasje. Celem inicjatywy było zainspirowanie młodych uczestników do odkrywania i rozwijania własnych zainteresowań. Rudzki Klub Kyokushin Karate przeprowadził tam krótki pokaz, mający na celu zachęcenie innych do trenowania karate. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom z młodzieżą wiele dzieci zdecyduje się na dołączenie naszego klubu i rozpocznie treningi.

Drugie wydarzenie miało miejsce przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rudzie Śląskiej, gdzie znajduje się jedna z naszych sekcji. Podczas pokazu, dzieci trenujące na co dzień w sekcji Ruda przy SP nr 3 miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed rówieśnikami i mieszkańcami. Była to doskonała okazja do pokazania, jak wygląda trening karate i co potrafią dzieci z sekcji Ruda!

Trzecie wydarzenie odbyło się w Bykowinie przy Szkole Podstawowej nr 16. Tam pokaz poprowadził Sensei Bogusław Łobożewicz wraz ze swoimi podopiecznymi. Prezentacja ta również przyciągnęła liczne grono widzów, którzy mieli okazję zobaczyć techniki karate oraz poznać korzyści płynące z regularnych treningów.

Wszystkie te wydarzenia były okazją do zaprezentowania się naszego klubu szerokiej publiczności. Pokazaliśmy jak wygląda trening karate oraz jak trenowanie sztuk walki wpływa na zdolności fizyczne oraz charakter ćwiczących. Liczymy na to, że wielu młodych widzów, zainspirowanych naszymi pokazami, zdecyduje się zapisać na treningi karate do Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate.

Od września ruszają zapisy do naszego klubu, więc serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno dzieci, jak i dorosłych, do dołączenia do naszych sekcji. Karate to nie tylko sport, to także sposób na rozwijanie charakteru, dyscypliny i zdrowego stylu życia.

ZAPISY

Podziel się!
21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

17 czerwca 2024

Nasi zawodnicy wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Czarni Cup w Katowicach. Oto wyniki: Funkcję kierownika drużyny pełniła dziś sensei Marta Smagacz. Był to ostatni start przed wakacjami. Wielkie gratulacje dla wszystkich. Osu!

6 czerwca 2024

W miniony wtorek, 4 czerwca Sensei Bogusław Łobożewicz zorganizował wyjątkowe zawody dla dzieci ze swojej sekcji, obejmującej Bykowinę, Nowy Bytom oraz gościnnie Rudę. Wydarzenie było okazją dla młodych karateków, aby zaprezentować swoje umiejętności oraz po raz pierwszy poczuć emocje związane z rywalizacją sportową. Zawody podzielono na osiem kategorii, z czego trzy to konkurencje kata, w […]

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter