20 czerwca 2024

Podsumowanie egzaminów na stopnie Kyu w naszym klubie

W czerwcu nasz klub aktywnie uczestniczył w egzaminach na stopnie kyu (uczniowskie), które są ważnym krokiem w rozwoju każdego karateki. Braliśmy udział w trzech takich wydarzeniach, podczas których nasi podopieczni mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności i postępy.

Pierwszy egzamin odbył się 14 czerwca w Siemianowicach Śląskich. Był to egzamin okręgowy, a egzaminatorem był Shihan Andrzej Manecki. Z naszego klubu do egzaminu przystąpił Kamil Marszałek, który zdawał na stopień 2 kyu i pomyślnie go uzyskał. To istotny krok karierze sportowej Kamila. Z brązowego pasa można zmienić kolor pasa wyłącznie na czarny. Do tego potrzeba już zaledwie dwóch egzaminów.

Drugi egzamin miał miejsce 17 czerwca i był dedykowany dla dzieci i najmłodszych. Egzamin ten odbył się wyłącznie dla członków naszego klubu i dla wielu młodych karateka był to pierwszy test ich umiejętności. Egzaminował Shihan Roman Dymek. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i zapałem. Dobre przygotowanie do egzaminu zostało nagrodzone nowymi stopniami.

Trzeci egzamin odbył się 19 czerwca w naszym głównym Dojo w Nowym Bytomiu. Był to test przeznaczony dla osób powyżej 14 roku życia. Do egzaminu przystąpiło 11 śmiałków, reprezentujących różne poziomy zaawansowania – od białego pasa, poprzez pomarańczowe, niebieskie, żółte, aż po egzamin na zielony pas, czyli 4 kyu, na który zdawały cztery osoby. Egzamin ponownie prowadził Shihan Roman Dymek, który ocenił umiejętności i postępy każdego z uczestników.

To wspaniałe widzieć, jak wszyscy – od najmłodszych dzieci po starszych uczniów – rozwijają swoje umiejętności i zdobywają nowe stopnie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy trenerom za ich niestrudzoną pracę. Teraz czas na chwilę odpoczynku i zasłużone wakacje. OSU!

Podziel się!
25 czerwca 2024

Rudzki Klub Kyokushin Karate serdecznie zaprasza do udziału w Pucharze Śląska Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin. Ta coroczna impreza przyciąga setki zawodników z całego regionu i nie tylko! W tym roku również spodziewamy się wysokiej frekwencji. Wydarzenie odbędzie się 21 września 2024 w Rudzie Śląskiej. Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Ruda Śląska Michał […]

21 sierpnia 2023

Rozpocznij treningi Karate już od września. Rudzki Klub Kyokushin Karate prowadzi zapisy! Zostań prawdziwym wojownikiem! KTO MOŻE SIĘ ZAPISAĆ? Zajęcia Karate przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Nasi najmłodsi adepci mają 6 lat. Najstarsi ćwiczący twierdzą, że wiek to tylko liczba, dlatego nadal świetnie się czują mimo ponad siedemdziesięciu lat na karku! Najliczniejszą grupę […]

17 czerwca 2024

Nasi zawodnicy wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IKO Czarni Cup w Katowicach. Oto wyniki: Funkcję kierownika drużyny pełniła dziś sensei Marta Smagacz. Był to ostatni start przed wakacjami. Wielkie gratulacje dla wszystkich. Osu!

Odwiedź nasz profil

facebook youtube linkedin twitter