A+ A A-

XIV Otwarte Mistrzostwa Policji w Karate Kyokushin

XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin - Szczytno 2012 XIV Otwarte Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin - Szczytno 2012 Rudzki Klub Kyokushin Karate

W dniu 20.10.2012 r. w hali sportów walki Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się po raz czternasty Mistrzostwa Policji w Karate Kyokushin. Prawo uczestnictwa w zawodach mieli policjanci, pracownicy mundurowi i cywilni wszystkich służb mundurowych w Polsce oraz pracownicy służb ochrony osób i mienia posiadający, co najmniej licencję I stopnia. Rudę Śląską reprezentowali funkcjonariusze Straży Miejskiej Marek Partuś i Andrzej Ogonowski trenujący w Rudzkim Klubie Kyokushin Karate oraz Rafał Kubicki trenujący w Chorzowskim Klubie Kyokushin Karate. Ponadto w barwach reprezentacji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach znalazł się rudzianin Damian Szymański również trenujący w Rudzkim Klubie Kyokushin Karate. Wszyscy nasi zawodnicy spotkali się w najliczniejszej kategorii wagowej powyżej 85 kg, która zgromadziła 19 uczestników. Zawody rozegrano systemem pucharowym wg. przepisów Polskiego Związku Karate. Sędzią głównym zawodów był sensei Edward Urbańczyk 4 dan.Najlepiej zaprezentował się Andrzej Ogonowski, który w walce finałowej spotkał się z reprezentantem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie Gerardem Will. Po bardzo wyrównanej i zaciętej walce zwyciężył Gerard Will. W walce półfinałowej z tym samym przeciwnikiem zmierzył się Rafał Kubicki, który też musiał uznać wyższość młodszego o 21 lat zawodnika.

Media

Wspiera nas Miasto Ruda Śląska

W 2018 roku Rudzki Klub Kyokushin Karate realizuje zadanie publiczne pod tytułem "wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej poprzez uczestnictwo w zorganizowanych formach szkolenia i współzawodnictwa sportowego - sportowe szkolenie dzieci i młodzieży" i otrzymał na ten cel dotację w wysokości 30.000 zł.W 2018 roku Rudzki Klub Kyokushin Karate otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 10.000 zł. w ramach Programu "KLUB" na dofinansowanie realizacji zadania publicznego ze środków finansowych Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej polegającego na rozwijaniu sportu dzieci i młodzieży.

Created by © MIKE the geek | miastoleków24 s.c. All rights reserved.